Print

УДК [639.311:631.8]504
ПОНОМАРЕНКО Н.М.,науковий співробітник
Інститут рибного господарства НААН

Інститут рибного господарства НААН

Екологічний стан вирощування ставів при застосуванні різних видів добрив

На сьогодні в рибництві ведеться активний пошук нових видів добрив, якісуттєво підвищують рівень природної кормової бази, до складу якої входитьбактеріопланктон, що в кінцевому результаті призводить до значного зростаннярибопродуктивності ставів. Проте впровадження нових технологій в рибництвовпродовж вирощування риб не повинно погіршувати якість водного середовища.Найпершим компонентом біоти який реагує на внесення добрив, є мікрофлораставів.

Метою даної роботи було оцінити вплив мікродобрива «Росток» Макро такінського перегною на якість води, розвиток бактерій та рибопродуктивністьвирощувальних ставів.

Дослідження показали, що загальна чисельність бактеріопланктону у ставі ізвнесенням мікродобрива «Росток» у якості добрива була в межах 3,51-7,55млн.кл/мл, біомаса 2,81-6,04 мг/дм3. Середньосезонні показники чисельності були нарівні 5,28+1,25 млн.кл./мл, біомаси – 4,23+1,01 мг/дм. У ставі що, удобрювавсякінським перегноєм чисельність і біомаса бактеріопланктону коливались в межах2,97-6,77 млн.кл/мл та 2,48-5,42 мг/дм3 відповідно. Середньосезонні 4,64+1,23млн.кл/мл чисельність та 3,74+0,99 мг/дм3 біомаса. І найменшими ці показникивиявились у контрольному ставі без внесення добрив 2,43-7,64 млн.кл/мл та 195-6,11 мг/дм3, з сереньосезонними показниками 4,16+1,74 млн.кл/мл та 3,33+1,39мг/дм3 відповідно.

Дані показники свідчать, що при внесенні як мікродобрива «Росток», так ікінського перегною, протягом всього періоду досліджень, якість води коливаласьвід класу «задовільно чистої , розряд «достатньо чиста» до класу «забруднена»,розряду «умовно забруднена», що відповідає β- мезосабробній зоні. Значніколивання еколого-санітарних показників якості води при внесенні мікродобрива«Росток» та кінського перегною свідчать про те, що мікроорганізми швидкореагують на різні види удобрювачів і є біоіндекаторами при оцінці якості водирибницьких ставів.

Встановлено, що поряд з традиційним удобрювачем кінським перегноєм,внесення мікродобрива «Росток» Макро у вирощувальні стави як добрива є дужеперспективним. Проведена оцінка якості води рибницьких ставів за еколого-санітарною класифікацією показала, що як внесення мікродобрива «Росток», так іперегною призводить до інтенсифікації розвитку бактеріофлори, що в подальшомупідвищує виживання та збільшення розміру цьоголіток і загальноїрибопродуктивності, і не призводить до погіршення якості води ставів.

При використанні матеріалів цієї сторінки посилання на ROSTOK-UA.COM обов'язкове, для інтернет-видань - гіперпосилання, не закрите для індексації пошуковими системами.


Система Orphus Задати питання
Український Аграрний Ресурс, 2011-2018
Всі права захищені законом
При використанні матеріалів посилання на сайт www.rostok-ua.com обов'язкове.
Для інтернет-видань - гіперпосилання не закрите для індексації пошуковими системами.